• BABY2GO KANGURU
  • BABY2GO KANGURU

BABY2GO KANGURU

Ürün Kodu : 19U2469302       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  SEVI BEBE
174.90 TL   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 171.40 TL (2 %)
Renk
GriBordo
Gelince Haber Ver

Baby2go 6212 Kanguru Lacivert, 3 farklı pozisyonda kullanım.

  • Terletmeyen özel kumaş yapısı

  • Tokalı kilit sistemi

  • Ayarlanabilir omuz askıları

  • Ergonomik tasarım

  • Baş destekleyici yastık siperi

  • Maksimum 9 kg taşıma kapasitesi

Doğru Kanguru Nasıl Olmalı?

Çoğu yenidoğan uzmanı ve pediyatrist bebek ile çok fazla vücut temasını önerir. Kanguru, anne baba ve bebek arasında bu vücut temasını da sağlar.

Kanguru alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, bebeğin güvenliğidir. Yeni doğanların kemikleri henüz güçlenmediğinden vücutlarını ve başlarını dik tutamazlar, bu nedenle küçük bebekler için kullanılacak kanguruların bebeğin
omurgasını dik tutabilmesi için sırt desteği olmalıdır. Böylece bebek kanguruda dik durabilecek ve belkemiğine baskı olmayacaktır. Küçük bebekler için kullanılacak kangurularda sırt desteğinin yanı sıra baş desteği de olmalıdır. Küçük bebeklerin başları genelde vücutlarına göre daha ağır olduğundan başlarını kaldırmazlar ve başlarını dik tutana kadar, özellikle uyuyorken, baş desteği çok gereklidir.
Kangurunun bebek için olduğu kadar anne baba için de rahat olması çok önemlidir. Kangurunun omuz askıları geniş ve altları takviyeli olursa ağırlığı eşitleyerek taşımayı kolaylaştırır. Kangurunun en rahat kullanım şekli anne babanın kanguruda olan bebeğinin alnını öpebileceği kadar yukarıda taşımaktır. Bu pozisyon hem anne baba için hem de bebek için en rahat olanıdır.
Kangurunun takılıp çıkarılmasının kolay olması da çok önemlidir. Anne veya babanın tek başına kanguruyu takıp çıkarabilmesi önemlidir. Özellikle çıkarırken bebek uyuyorsa, kangurunun pratik olarak çıkarılabilmesi büyük bir avantajdır.
Kanguru alırken dikkat edilmesi gereken başka bir önemli nokta da farklı yaşlarda kullanılabilmesi için büyüyebilmesidir. Bazı kanguru modellerinde bebek 3-4 aylıkken yüzü öne dönük de taşınabilir.
Kangurunun kumaşı kaliteli ve yıkanabilir olmalıdır. Tüm kilitleri ve metal aksamı kuvvetli olmalı ve sivri uçlu kısımları olmamalıdır.


Bebek hangi durumlarda kanguru ile taşınabilir?

Yürüyüş ve alışverişlerde bebeği taşıyabilmek için kangurulardan yararlanılabilir. Bebek 2-2,5 aylık gelişimi tamamladıktan sonra bunların kullanılması ve taşıması daha rahat ve sağlıklıdır. Farklı şekillerde tasarlanmış kangurular mevcuttur. Doğumdan sonra ve bebek 2,5-3 aylık olduktan sonra kullanılabilen modelleri vardır. Kangurularda eğer çapraz bağlar varsa, bunlar taşıyan kişinin tüm vücudunu saracaktır. Böylece ebeveynler hem boyun ve bel ağrısı çekmeyecekler hem de bebeğe olan hakimiyetleri artacaktır. Ayrıca bu kangurularda farklı ayarlanabilir askı kayışları mevcuttur.
Ebeveyn kanguruyu giydikten sonra, gerekli ayarlar yapılır. Beli kavrayan soket bağlandıktan sonra bebek daha rahat taşınabilecektir. Bel ve omuz ayarları yapıldıktan sonra, sıra bebeğin yerleştirilmesine gelir. Eğer bebek 2-2,5 aylıksa, sadece anneye bakar vaziyette taşınmalıdır. Çünkü bebeğin baş kısmı henüz kendi kendini kaldıracak gelişmişlikte değildir. Bu yüzden bebeğin başının anneye yaslanmış olması, daha sağlıklı olacaktır. Bebeklerde çok fazla salya olacağı için, kangurunun iç kısmında pamuklu aparatlar kullanılmasında fayda vardır. Bu kısımlar çıkarılıp yıkanabilir.
Bebeğin yüzünün geleceği bölüm dışında kalan ve kangurunun iç yüzeyini kaplayan tüm malzemenin de pamuklu olmasına özen gösterilmelidir. Böylece anne bebeğini kendi vücut ısısıyla terletmeden, kangurunun pamukla yüzeyinde taşımış olacaktır. Bebek 4.-5. ayını tamamladıktan sonra, artık kangurunun içerisinde ileriye doğru bakacak şekilde yerleştirilebilir. Bebeğin baş kısmına tekabül eden bölüm, çıtçıtlı ya da bantlıdır ve birbirlerine yapıştırılarak bebeğin önü açılabilir.
Bazı kanguruların içinde fermuarlı bir bölüm vardır. Hem bu bölümden hem de yanlardan kangurunun iç hacmini genişletmek mümkün olmaktadır. Bu kanguruların 9 ila 12 kilo arasında maksimum kullanım sınırı vardır. Bebek o duruma geldiğinde zaten hem taşınması zor olacak, hem de kanguruya sığmayacaktır ve kanguruyla taşınmasından vazgeçmek gerekir.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?